reede, 29. aprill 2022

Õpetaja Martin Arro õpiränne Itaalias

Viibisin 13.-20. veebruaril Erasmus+ projekti raames Firenzes, Itaalias, koolitusel "Creative Strategies for Language Teachers: Make it Easy, Make it Real!".

Koolituse peamine eesmärk oli võõrkeeletunni mitmekesistamine ning õpilaste aktiivsuse ja loovuse tõstmine ainetunnis. Lisaks minule osalesid koolitusel õpetajad Poolast, Horvaatiast, Hispaaniast, Portugalist ja Tšehhist. 

Koolituse esimesel päeval keskendusime eelkõige rühmakaaslastega tutvumisele ning üksteise koolide tutvustamisele. Iga õpetaja tegi lühiettekande koolist, kus ta töötab. Lisaks riigikoolidele oli esindatud ka erakoole (Portugal), keeltekoole (Hispaania) ning kutsekoole (Hispaania). 


Nelja järgneva koolituspäeva jooksul värskendasime teoreetilisi teadmisi muutunud õpikäsitlusest ja ümberpööratud klassiruumist; arutasime ning paratamatult kohe ka vaidlesime  Gardneri mitmikintelligentsuse teooria üle. Mängisime ja harjutasime läbi mitmeid metoodilisi võtteid, mida ainetundides kasutada saab, tutvusime erinevate IKT-lahendustega ja rakendustega, mida võõrkeeleõppes kasutada saab. Vahest kõige olulisem osa oli sellistele tegevustele järgnenud aruteluring, kus saime osalejatega mõtteid vahetada ning põrgatada ideid, kuidas ühte või teist tegevust oma tundides tulemuslikult kasutada saaks. 



Minu jaoks toimus koolituse kõige õpetlikum osa just teiste euroopa kolleegidega suhtlemisel. Kõige paremad mõtted sain just teiste õpetajate käest. Oli vahva vahetada parimaid praktikaid, saada kinnitust oma töövõtetele, saada mõtteid teistelt ning oleme ausad - ka näha, et muresid on igas haridussüsteemis ja klassiruumis, olenemata riigist või õpetaja töötasust. 



Erasmus+ õpiränne andis mulle taas võimaluse rakendada kultuuridevahelise suhtluse pädevusi ning värskendas minus nn Euroopa Liidu kodanikutunnet. Naasin koolituselt innustatuna ning targemana!


pühapäev, 3. aprill 2022



Selles blogis jagavad Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpetajad oma õpirände kogemusi, kes on osalenud koolitustel või viibinud töövarjuna Erasmus+ projektiga "Uus maja, uued võimalused" erinevates Euroopa riikides.







Gustav Adolfi Gümnaasiumi projekti „Uus maja, uued võimalused“ eesmärgiks oli läbi rahvusvahelise õpirände kogemuse olla kursis uute suundumustega Euroopa hariduses ning võimestada uudsete metoodikate koolituste kaudu GAG õpetajaid ja koolitöötajaid välja töötama uut põhikooli õppekava I ja II kooliastmes ja õppekorraldust, looma uuenduslikku õppesisu ja kasutama laialdaselt muutunud õpikäsituse põhimõttest lähtuvaid õppimisviise ja metoodikat igapäevases õppetöös.

Õpetaja Indrek Riigor töövarjuna Soomes

9.- 13. maini 2022 viibisin töövarjuna Helsingi Munkkiniemi Yhteiskoulu's. Kool on meie kooli sõpruskool, lisaks kogemuste saamisele oli...